MIKES karton

Profil společnosti

Mikes s.r.o. je společnost s mnohaletou zkušeností v oboru, zabývající se výrobou lepenkových obalů a poskytováním kompletních souvisejících služeb.

Za dobu trvání firmy získali naši pracovníci bohaté zkušenosti a tvoří kvalitní tým, který je Vám vždy k dispozici.

Společnost byla založena v roce 1993 panem Karlem Kejdou a Antonínem Mihulou. Tato společnost Mikes kartonáž obchod – kovovýroba se v prvních třech letech zabývala hlavně výrobou filtrů do vysavačů a vnitřního vybavení krabic, pro společnost ETA, Philips, a Rowenta.

Druhým provozem ve společnosti byla kovovýroba, která měla na starosti výrobu komponentů pro zemědělské stroje, která se v průběhu deseti let přeorientovala na nástrojárnu a výrobu jednoúčelových nástrojů a zakázkovou výrobu přesných součástí pomocí CNC soustruhů. Po té došlo k osamostatnění samotné kovovýroby a rozdělení společnosti na Mikes kartonáž obchod, a Mikes kovovýroba.

Poté došlo k odkoupení podílu panem Karlem Kejdou st., který se stal od roku 2003 jediným vlastníkem společnosti Mikes s.r.o. Po dobu deseti let se ve společnosti změnil druh výroby, společnost Mikes s.r.o. prodala technologii výroby filtrů na vysavače, a plně se soustředila na výrobu krabic z plných, hladkých a vlnitých lepenek. Nedílnou součástí této¨výroby se stala i výroba kašírovaných krabic s ofsetovým potiskem a společnost Mikes s.r.o.  začala dodávat krabice do společnosti Crystalex, Bosch, Siemens, Philips a jiné.

V roce 2011 vstoupil do společnosti Karel Kejda ml. V roce 2012 zakoupila společnost nový objekt s pozemky vedle areálu, kdy začala realizovat novou kartonážní výrobu za pomocí výsekových automatů a výrobních linek na výrobu kartónů a tvarových výseků.
V této době společnost disponuje dvěma automaty na tvarový výsek a dvěma lepícími automaty na lepení tvarových výseků. Dále společnost disponuje automatickou linkou na výrobu klopových krabic, které může barevně potisknout.
Společnost Mikes s.r.o. se také začala zabývat intenzivněji výrobou malosériových kartónů a krabic s tvarovým výsekem, které vyrábí na poloautomatických linkách, kde je možné vyrábět krabice jak hladkých tak i vlnitých lepenek.
Společnost Mikes s.r.o. zakoupením nových prostor získala možnost navážení výrobků ze skladu do 24 hodin držet materiál pro výrobu, hotové výrobky, které je firma Mikes s.r.o. schopna zavážet dle potřeby odběratele. Společnost Mikes s.r.o. dnes disponuje více jak 2000 volnými paletovými místy.

V současné době společnost zpracovává v průměru 1, 4 mil. metrů čtverečních měsíčně vlnitých a plných lepenek s obratem 8 mil. eur ročně. Nakoupením automatických linek, které jsou schopny zpracovat velké množství materiálů má společnost Mikes s.r.o. v současné době volnou kapacitu v objemu 40%, s možností využití třetí směny.

V roce 2013 oslavila společnost 20 let na trhu, kde momentálně spolupracuje s více jak 500 společnostmi a soukromými subjekty, kterým dodává obalový materiál a zaměstnává celkem 60 zaměstnanců. V roce 2014 byla v původních objektech založena společnost BOS kartonáž. (Balící Obchodní Společnost), která má statut chráněné dílny a nabízí náhradní plnění. Mimo kompletaci a výrobu jednoduchých kartonážních prvků společnost BOS úzce spolupracuje se společností Mikes s.r.o. a svojí ruční výrobou a kompletací je nedílnou součástí dodávek jak kompletovaných dílů pro automobilní průmysl, tak i s možnosti dodávat výrobky s větším podílem ruční práce za příznivou cenu. Společnost BOS v současné době zaměstnává 50 zaměstnanců.